הכנה לניתוח

אין צורך למהר. במידת הצורך, כל אדם המגיע לטיפול ניתוחי, עובר טרם הניתוח סדרה של בדיקות כולל פגישה עם מרדים והסבר על ידי אחות מרפאה הכוללת את כל ההנחיות והבדיקות הנחוצות לפני ניתוח.

ככלל, ישנן מעט פעולות שניתן או שיש צורך לבצע כהכנה לניתוח אך ישנם מספר עקרונות חשובים המשפרים את סיכויי הניתוח ומצמצמים את הסיכון לסיבוכים.

1. משקל ותזונה

מתוך מחשבה כי ישנה עדיפות ברורה להגיע לניתוח במצב גופני אידיאלי עד כמה שניתן מבחינה בריאותית, למשקל עודף במידה קיצונית עשויה להיות משמעות אך ההמלצה היא להגיע לניתוח במצב תזונתי טוב ולא לאחר דיאטה רצחנית בכדי לאפשר לגוף מצב תזונתי שיאפשר החלמה טובה של הפצע והרקמות.

2. המוגלובין ( ספירת הדם)

בכל ניתוח ישנו איבוד דם במידה מסוימת. בכדי להקטין את הסיכוי לקבלת דם ובכדי לאפשר החלמה טובה ומהירה יותר, מומלץ לבדוק את ספירת הדם ורמות הברזל לפני הניתוח ולפי הצורך להתחיל נטילה של תוסף ברזל.

3. אימון גופני וחיזוק השרירים

אין המלצה כזו לפני ניתוח להחלפת מפרק. אמנם שרירים חזקים ופעילים יכולים לסייע במהלך השיקום, אך כאשר מדובר במפרק כאוב ומגבלה בפעילות, אין הגיון בגרוי המפרק כהכנה לניתוח.

4. הכנת הבית

ארגון הבית כך שהמעברים יהיו פנוים ונוחים, הציוד הנחוץ בחיי היום יום הבסיסיים נגיש וקיום אמצעי העזר הבסיסיים כמו הליכון ומקל הם מספר אלמנטים שיסייעו משמעותית בהליך השיקום. הסבר מדויק בנושא זה ינתן בהכנה לניתוח ולאחריו לפני השחרור.

לקביעת תור התקשרו

או השאירו פרטים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם​